M FreeDom Fotowoltaika

Fotowoltaika

Zagwarantuj sobie bezpieczeństwo energetyczne i postaw na inteligentną instalację fotowoltaiczną dla domu, dzięki której pozostaniesz niezależny od rosnących cen prądu.

Fotowoltaika, dzięki produkcji prądu pochodzącego z energii słonecznej, pozwala na generowanie energii w całkowicie bezemisyjny sposób. Dzięki panelom fotowoltaicznym możesz zredukować rachunki za energię elektryczną w domu, w firmie czy gospodarstwie rolnym. 

Żywotność instalacji to nawet 25 lat, a koszty instalacji zwracają sie już po ok 5-7 latach. Po tym czasie generujesz własny, darmowy prąd. Twoimi jedynymi kosztami są koszty dystrybucji. Dlatego właśnie Polacy pokochali fotowoltaikę. Łączna moc instalacji fotowoltaicznych w Polsce sięgnęła w 2020 roku do niemal 3,5 GW. To ponad 280-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym! Takie dane to niekwestionowany dowód na popularność tej technologii.

Zalety instalacji fotowoltaicznej:

  • Obniżenie rachunków za prąd, nawet o 90% 
  • Może być montowane zarówno na dachu płaskim, skośnym, wiatach garażowych jak i na gruncie
  • Praca fotowoltaiki nie powoduje zanieczyszczenia, emisji gazów, produkcji odpadów ani hałasu i jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia.
  • Instalacje są dodatkowo uzbrajane w instalacje odgromowe i zabezpieczenia przeciwpożarowe, więc są całkowicie bezpieczne dla osób znajdujących się w pobliżu i korzystających z tych rozwiązań. 
  • Instalacje fotowoltaiczne są bezawaryjne, bezobsługowe i wiążą się z niewielkimi kosztami utrzymania.  Panele fotowoltaiczne w znacznym stopniu ulegają samoczyszczeniu podczas opadów atmosferycznych np. deszczu, który spłukuje brud i nagromadzony osad z powierzchni paneli.
  • Instalacja fotowoltaiczna podnosi wartość i ekologiczny wizerunek nieruchomości lub firmy, przez co czyni ją bardziej atrakcyjną dla potencjalnych klientów. 
  • Fotowoltaika posiada korzystny wpływ na środowisko i pozwala na wykorzystanie niewyczerpywalnej energii słonecznej.

Fotowoltaika pozwala na obniżenie rachunków za prąd nawet o 90%

 

Ceny prądu rosną z roku na rok, a klienci nie mają żadnego wpływu na stawki. Mogą jednak zacząć produkować własny prąd, który w pełni zaspokoi zapotrzebowanie energetyczne budynku. Pomimo że fotowoltaika pracuje najwydajniej latem, prosumenci mogą magazynować nadwyżki prądu w sieci i pobierać je „ze swoich zasobów” bezpłatnie. Dlatego jedyne opłaty z zakładu energetycznego, jakich należy się spodziewać po montażu instalacji, to te za podpięcie do sieci i podobne. Nadwyżki opisane powyżej są magazynowane przez zakład energetyczny, a Ty masz czas na ich odbiór przez cały rok rozliczeniowy. Jako prosument, zyskujesz dostęp do net-meteringu, czyli specjalnej taryfy rozliczeniowej. Zgodnie z nią, za każdą 1 kWh przesłaną do sieci otrzymasz:

  • 0,8 kWh przy instalacjach o mocy do 10 kW,
  • 0,7 kWh przy instalacjach, których moc wynosi od 10 do 50 kWp.

UWAGA - taki system rozliczania będzie obowiązywać tylko dla tych inwestorów, którzy będą mieli uruchomioną instalację do końca 2021 roku. Więcej na temat projektów zmian rozliczania prosumentów przeczytasz tutaj: BLOG